GrkatBa

Gréckokatolícka eparchia Bratislava

 
 
Zbožtenie človeka podľa myslenia V. Solovjova PDFVytlačiťE-mail
Napísal otec Igor   

1 Stvorenie

 

Solovjov vo svojom myslení vychádza zo základného tvrdenia patristických otcov, že človek bol stvorený na obraz a podobu Boha, je v ňom teda vtlačená Božia pečať. Boh stvoril človeka z lásky a zo svojej vôle. Nestvoril človeka z nejakej nutnosti, ale preto, aby sa človek mohol tešiť z Jeho prítomnosti, nekonečnej dobroty a slávy. Človek má takto účasť na Božej prirodzenosti zdarma, čiže z príčiny Božej milosti. Boh stvoril človeka pre nesmrteľnosť a urobil ho obrazom svojej večnosti. Solovjov rozvíja túto koncepciu svätých otcov a dáva jej zrozumiteľnosť svojej doby.

Čítaj viac: Zbožtenie človeka podľa myslenia V. Solovjova
 
Farnosť sv. Mikuláša PDFVytlačiťE-mail
Napísal Administrator   

Farnosť Liptovský Mikuláš bola zriadená v r. 2008, vyčlenením z farnosti Martin. Do jurisdikčného územia farnosti patria okrem Liptovského Mikuláša aj okresy Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín. Pri ostatnom sčítaní ľudu r. 2001 sa tu prihlásilo ku Gréckokatolíckej cirkvi 534 gréckokatolíkov. Nový správca farnosti bude rezidovať v Ružomberku. Zároveň bude spravovať filiálku Ružomberok, ktorá patrí do Gréckokatolíckej farnosti Martin.

Pastoráciu v Liptovskom Mikuláš niekoľko rokov vykonával o. Miroslav Bartoš s kaplánmi z farnosti Poprad z Prešovskej eparchie. Od 15. júla 2009 farnosť spravoval. o. Peter Lach.

 
O nás...

o farnosti sv. Mikuláša v Liptovskom Mikuláši.

15. júla 2010 sme sa so slzami v očiach lúčili s otcom Petrom Lachom. Patria mu naše modlitby a veľké "ĎAKUJEME".  Jeho ďalšie pôsobenie bude vo funkcii vicekancelára na Archieparchiálnom úrade v Prešove.

 

Ako nového správcu farnosti sme privítali otca Igora Suchého. Obom duchovným otcom želame požehnanú a pokojnú službu na nových pôsobiskách.

Otec Igor Suchý sa narodil v Košiciach. Po štúdiu teológie v Prešove prijal kňazskú vysviacku r. 1997 a pôsobil v pastorácii ako farár v Ruskom Hrabovci (1997 – 2001), v Michalovciach – Topoľanoch (2001-2003) a naposledy ako špirituál v kňazskom seminári v Prešove (2003 – 2008). Od r. 2003 je členom spoločnej liturgickej komisie. Absolvoval vyššie štúdiá na Pápežskom východnom inštitúte v Ríme, kde r. 2001 dosiahol licenciát teológie. Od 1. júla 2008 pôsobí v Bratislavskej eparchii.

<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL